پارک جنگلی پیشکوه تربت حیدریه؛ بزرگترین پارک شرق کشور (قسمت اول)

در مطلب قبلی در مورد پارک‌های تربت‌حیدریه از جمله پارک‌ملت صحبت کردیم. قصد داریم در طی چند قسمت عکس‌ها و توضیحات بیشتری از پارک‌های تربت حیدریه ارائه نماییم. نظر به فضای بزرگ پارک پیشکوه تصمیم گرفتیم که در ادامه نیز طی چند بخش توضیحات و عکس‌های بیشتری از این پارک منتشر کنیم. با ما همراه باشید و اولین بخش را مطالعه نمایید.

تاریخچه احداث پارک پیشکوه تربت‌حیدریه

عملیات احداث پارک کوهستانی پیشکوه از سال 1379 آغاز گردید. در حال حاضر پیشکوه تربت‌حیدریه جزء بزرگترین پارک‌های ‌‌منطقه شرق کشور است که جاذبه توریستی بالایی داشته و همواره در تمامی ایام سال مورد استقبال گردشگران و شهروندان تربت‌حیدریه می‌باشد.

این پارک در حدود ۸۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد. پارک پیشکوه که یک پارک کوهستانی به حساب می‌آید، در دامنه کوه‌های معروف به سه قُلّه قرار گرفته است. این پارک یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری شهرستان تربت‌حیدریه است که دارای امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری بوده که به جذابیت آن اضافه می‌کند.

استفاده از المان‌ها و سازه‌های زیبا

المان‌ها و سازه‌های پیشکوه در نوع خود کم‌نظیر بوده و بر اساس موقعیت جغرافیایی منطقه و عوارض طبیعی زمین طراحی شده است.

ارتفاع و موقعیت خوب پارک، یک دید 360 درجه از نمای شهر تربت حیدریه به شما ارائه می‌دهد. جاده منتهی به آبشار مصنوعی پارک که در بالاترین موقعیت پارک واقع شده است بسیار زیبا و البته دارای شیب تند است.

لحظه‌ای درنگ در پارکینگ موقت!

پارک پیشکوه در صبحگاه، هوای بسیار مسرت بخشی برای شما به ارمغان دارد. با توجه به قرابت به شهر تربت‌حیدریه می‌توان با گردش چند دقیقه‌ای در پارک، انرژی لازم برای شروع یک صبح کاری را بدست آورد.

آبشار مصنوعی پیشکوه تربت حیدریه

صدای آب از قدیم الایام برای انسان لذت بخش بوده و هست. همراهی با صدای آب و پیمودن چند پله در جهت رسیدن به اوج آبشار مصنوعی، می تواند تصویر جامع‌تری نسبت به شهر تربت‌حیدریه ارائه نماید.

پارک جنگلی پیشکوه تربت حیدریه

میدان و مجسمه کوهنورد پیشکوه

میدان و مجسمه کوهنورد در مجاورت مزار شهدای گمنام قرار گرفته است که در مسیر یکطرفه منتهی به خروجی خیابان آبشار می‌باشد. این مسیر همواره مورد استقبال ورزشکاران و علاقه‌مندان طبیعت می‌باشد. از طرفی کوهنوردی و نوشیدن یک لیوان چای داغ در دامنه کوه و خوردن صبحانه از زیباترین قسمت‌های کوهنوردی است. وعده‌گاه کوهنوردان و ورزشکاران در روزهای تعطیل  همین میدان کوهنورد می‌باشد.

پاسخ بدهید

Your email address will not be published.