نمایشگاه عکس زعفران تربت‌حیدریه و زاوه در بلژیک برپا می شود

سلیمان گلی  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تربت‌حیدریه اظهار کرد: نمایشگاه عکس زعفران تربت‌حیدریه و زاوه به مدت دو ماه در بلژیک گشایش می‌یابد و ‌در این نمایشگاه  ۲۵ قطعه آثار منتخب از عکس‌های چهار دوره برگزاری جشنواره زعفران تربت‌حیدریه و زاوه به نمایش گذاشته می‌شود.

دبیر جشنواره ملی عکس زعفران تربت‌حیدریه و زاوه ابراز کرد: در زمان برپایی جشنواره بین‌المللی  «Lens op de Mens» در کشور بلژیک ارتباطاتی با دبیرخانه جشنواره ملی عکس زعفران تربت‌حیدریه و زاوه برقرار شد که از این طریق توانستیم تعداد ۲۵ اثر را هم‌زمان با برگزاری جشنواره در شهر peltبلژیک ارسال کنیم.

وی ادامه داد: این نمایشگاه از ۱۲ خردادماه تا ۸ مهرماه در گالری ‌فضای باز شهر ( خیابانی ) برپا می‌شود که در آن 25  قطعه آثار منتخب از عکس‌های چهار دوره برگزاری جشنواره زعفران تربت‌حیدریه و زاوه در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

گلی تأکید کرد: جشنواره عکس زعفران تربت‌حیدریه و زاوه باهدف کمک به معرفی زعفران به‌عنوان گران‌ترین ادویه جهان و معرفی ویژگی‌های و زیبایی‌های آن و نیز کمک به ثبت این منطقه به‌عنوان پایتخت زعفران جهان از سال ۹۴ تاکنون در شهرهای تهران، تبریز، اراک‌، بیرجند و اصفهان برگزارشده است.

وی بابیان اینکه تربت‌حیدریه و زاوه  بزرگ‌ترین تولیدکننده طلای سرخ کشور و جهان است، افزود: هرساله انجمن عکاسان تربت‌حیدریه هم‌زمان با اوج برداشت گل با دعوت از بیش از 100 عکاس منتخب از سراسر کشور و‌ گروه‌های عکاسی خبری اعزامی از خبرگزاری‌های داخلی و ‌خارجی و نیز شبکه‌های تلویزیونی خارجی اخبار مربوط به زعفران در این منطقه را ثبت و اطلاع‌رسانی می‌کنند.

دبیر جشنواره ملی عکس زعفران تربت‌حیدریه و زاوه یادآور شد: گذشته بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ قطعه عکس به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد ۷۹ قطعه در بخش‌های مختلف برگزیده  و به نمایشگاه راه یافتند.